Kokie yra muitų mokesčiai iš Norvegijos?

Kertiniai yra du iš Norvegijos siunčiamoms siuntoms taikomi mokesčiai:

  • Importo PVM. Šis mokestis sudaro 21 proc. nuo siuntos kainos ir siuntimo išlaidų sumos ir yra taikomas visoms prekėms.
  • Muito mokestis. Šis mokestis taikoma tokiu atveju, kai prekių vertė viršija 150 eurų. Muito tarifas skaičiuojamas procentine dalimi nuo prekės ir jos siuntimo išlaidų sumos. Pavyzdžiui, jei įsigyta prekė kainavo 160 eurų, o siuntimo išlaidos siekia 20 eurų, tai muito mokestis bus skaičiuojamas nuo 180 eurų. Šio mokesčio dydis paprastai nėra fiksuotas – toji procentinė dalis kinta, priklausomai nuo prekės pobūdžio ir jos klasifikavimo.
  • Kai kuriais atvejais muito mokestis iš trečiųjų šalių atkeliaujančioms siuntoms taikomas neatsižvelgiant į prekių vertę. Šioms išimtims priskiriami kvepalai ar tualetinis vanduo, taip pat alkoholio gaminiai, tabakas ir jo gaminiai.

Kas yra muitas iš Norvegijos?

Muito mokestis – valstybės taikomas mokestis įvežamoms, taip pat išvežamoms ar pervežamoms prekėms. Paprastai šis mokestis išreiškiamas procentine prekės vertės dalimi ir kinta priklausomai nuo to, kokiai prekių kategorijai priskiriama konkreti siunčiama prekė.

Kaip apmokestinamos mažos vertės siuntos iš Norvegijos?

Seniau taikytos mokesčių lengvatos mažos vertėms prekėms nebeliko. Dabar net ir mažos vertės siuntos apmokestinamos 21 proc. importo PVM bei kitais susijusiais mokesčiais.

Kaip ir kur sumokėti mokesčius?

Gavėjui siunčiamas pranešimas, kai siunta atkeliauja į Lietuvą. Dažnam kyla klausimas, kur mokėti mokesčius. Taigi jei siuntą deklaruojate per Lietuvos paštą, visi mokesčiai sumokami čia, savitarnoje. O jei siuntą deklaruojate savarankiškai, mokesčius mokėkite Lietuvos Respublikos muitinės arba pasirinkto tarpininko platformoje.

Gavėjui siunta pristatoma tik apmokėjus visus mokesčius.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top